warsztaty

 

Warsztaty rzemiosła rymarskiego w dopasowaniu siodeł

Długość trwania: 4 dni
Maksymalna liczba uczestników: 6
 

UWAGA! Przed wzięciem udziału w tym kursie niezbędne jest ukończenie szkolenia wstępnego - ”Szkolenie z dopasowania siodeł”!
 

Kurs koncentruje się na umiejętnościach wykonywania podstawowych prac rymarskich.
Uczestnicy nauczą się kontroli stanu siodła pod kątem użytkowym - sprawdzenia czy siodło jest bezpieczne zarówno dla konia jak i jeźdźca. Następnie dowiedzą się jak wymontować panel i sprawdzić terlicę, jak usunąć stare wypełnienie i wymienić je na nowe, a następnie jak je uzupełniać i regulować w razie potrzeby, w celu uzyskania pożądanego wypełnienia.
 

Podczas kursu omówione zostaną także zagadnienia dotyczące zmian w dopasowaniu, zmian szerokości łęku, korekt terlicy w celu poprawy balansu, dodawania przystuł punktowych i balansujących. Zaprezentowane zostaną także techniki wykonywania napraw, takich jak wymiana przystuł, wymiana nitów terlicy, naprawy szwów itp.

Każdy uczestnik będzie pracował nad własnymi projektami we własnym tempie. Do kursu można podejść wielokrotnie w celu doskonalenia swoich umiejętności.

 

- Uczestników prosimy o zabrania:

*notatnika i długopisów

*fartucha

*wszelkich posiadanych narzędzi
(Prosimy o upewnienie się, że są wyraźnie oznaczone jako Państwa własność. Narzędzia dla początkujących zapewnia organizator)

*kilka siodeł do pracy

(UWAGA: jeśli przyniosą Państwo siodła należące do kogoś innego, prosimy o poinformowanie właścicieli wcześniej, że jeśli po zdjęciu panelu stwierdzimy, że terlica jest złamana lub siodło jest w jakikolwiek sposób nieodwracalnie uszkodzone i/lub niebezpieczne dla konia lub jeźdźca, nie złożymy siodła z powrotem ze względów etycznych).

rzemioslosiodla