doskonalenie

 

Kurs doskonalenia umiejętności dopasowania siodeł

Długość trwania: 3 dni
Maksymalna liczba uczestników: 8

To szkolenie ma na celu utrwalenie wiedzy z poprzednich kursów oraz sprawdzenie postępów każdego ucznia i zidentyfikowanie obszarów wymagających dodatkowej pracy lub praktyki.

Struktura kursu:

*Dzień 1 Wykłady teoretyczne - Jocelyn Danby i Dr Okoński (lub innym wybrany weterynarz)
To przede wszystkim wykłady o tematyce weterynaryjnej -  rozpoznawanie kulawizny oraz objawów chorób zakaźnych, o których powinni wiedzieć saddlefitterzy, charakterystyka zachowań koni i wszystkich innych czynników mogących mieć związek z procesem dopasowania siodła.

*Dzień 2. Warsztaty rzemiosła rymarskiego z Laurence’m Pearman’em i Jocelyn Danby
Przeprowadzony zostanie nieformalny egzamin, podczas którego sprawdzona zostanie technika i szybkość pracy uczestników. W trakcie będzie możliwość zadawania pytań i korzystania z pomocy prowadzących. Kursanci będą mieli także okazję pracować nad dowolnymi projektami związanymi z rzemiosłem rymarskim i otrzymywać pomoc oraz wskazówki z nimi związane.

*Dzień 3. Dopasowanie siodła - Laurence Pearman i Jocelyn Danby
Uczestnicy indywidualnie przejdą przez kolejną nieformalną ocenę jednej z praktycznych części egzaminu pod okiem Laurence’a. W międzyczasie pozostali kursanci będą pracować nad aspektami dopasowania siodła do jeźdźca. Następnie uczestnicy będą pracować w mniejszych grupach skupiając się na obszarach, które zdaniem prowadzących wymagają najwięcej pracy.

Uczestników prosimy o zabranie:
*Notatnika, długopisów
*Narzędzi
*Fartucha

doskonalenie